שותפים

עמותת קרן שמש יחד עם עיריית בית שמש עוסקים בקידום פיתוח העיר במסגרת תוכנית "בית שמש 2030". בית שמש מצויה בקצב גדילה מואץ במיוחד והיא כיום העיר שגדלה הכי מהר במדינת ישראל. העיר מונה כיום כ 142,000 תושבים וב- 2030 צפויים לחיות בעיר כ 250,000 תושבים. השילוב של קצב הצמיחה המהיר יחד עם אוכלוסיה איכותית המחפשת להיכנס לשוק העבודה ומיקומה המעולה של העיר פותח בפנינו הזדמנויות חדשות שחשוב לנו למקסם אותם לרווחת תושבי בית שמש.
מתוך ההבנה שרק יוזמה עירונית מסוגלת לראות את סך השחקנים והצרכים בשוק התעסוקה המקומי, הוקמה המינהלת העירונית לתעסוקה שמטרתה לחזק את חוסנם התעסוקתי של משקי הבית בעיר. המינהלת מחברת בין כלל הגורמים המקצועיים הפועלים בתחום התעסוקה בעיר כדי לקדם מהלכים כלל עירוניים משותפים מחד, ומענים דיפרנציאלים לקהילות השונות מאידך.
מנהלת התעסוקה פועלת מתוך עמותת קרן שמש תוך שת"פ מלא עם עיריית בית שמש וכלל גורמי התעסוקה בעיר. הפרוייקט מנוהל על ידי הגב' אסתי מוסקוביץ' – קלמן ואנו מאמינים שהוא יהווה נק' מפנה שתשפיע על עתיד העיר באופן משמעותי מאוד.

גשרים למען השלום הוא ארגון של נוצרים המאמינים בתנ"ך ותומכים בישראל. מרכז הארגון נמצא בירושלים. חברי הארגון פועלים לטיפוח קשרים בין נוצרים ליהודים בכל רחבי העולם באמצעות חינוך ומעשים פרקטיים המבטאים את אהבתו וחסדו של האל.
ארגון "גשרים למען השלום" נוסד בשנת 1976 ומבקש ליטול על עצמו שליחות של תקוה ופיוס. באמצעות תכניות שונות בישראל וברחבי העולם, אנו נותנים לנוצרים הזדמנות לבטא באופן פעיל ולגלות נאמנות לישראל ולקהילה היהודית.

קרן טראמפ נוסדה בשנת 2011 כדי לסייע למערכת החינוך בישראל לבלום את ההידרדרות בשיעורי המצוינות בלימודי המתמטיקה והמדעים בבתי הספר העל-יסודיים ולהניע בה שיפור משמעותי. ביחד עם שותפים רבים לדרך אנחנו משקיעים במצוינות, מכיוון שבימינו, יכולות גבוהות במתמטיקה ובמדעים הן 'מפתח זהב' להצלחה ברמה האישית והמשפחתית, לחדשנות טכנולוגית, לצמיחה כלכלית, לפריצות דרך מדעיות, ולצמצום פערים.
דובר במשימה בעלת חשיבות חברתית למתן שוויון הזדמנות. אנו פוגשים בבתי הספר בישראל, בכל המגזרים והאזורים, תלמידות ותלמידים רבים הנכונים לאתגר המצוינות, ולכן סבורים שזו זכותם וחובת-כולנו לתמוך בלמידתם. אנו משוכנעים כי זהו צורך לאומי ממדרגה ראשונה שנועד לאפשר לישראל להדביק את הפער בהישגי החינוך מול מדינות העולם ולהתייצב בעמדת זינוק טובה יותר לקראת הרבע השני של המאה ה-21.
בשנים 2011-2018 עיקר המאמץ הוקדש להגדלת מספר הלומדים במסלולי חמש היחידות בתיכון במתמטיקה ובפיזיקה. מסלולים אלו הוכחו בישראל ככר פורה להצמחת מצוינות וככאלו שמתוכם יוצאים בוגרות ובוגרים הפורצים דרך בהמשך החיים. אנחנו שמחים מאוד על הזינוק שחל בתחומים אלו בשנים האחרונות – זינוק שהוא תוצאה של מאמץ משותף ומתמשך של עשרות ארגונים ומאות אנשי מקצוע

את חברים בטבע – העצמה קהילתית (ע"ר) הקימו בשנת 2005 מספר צעירים העוסקים ברב-תרבותיות וזהות, בתחומי הקהילה, הנוער בסיכון, והחינוך הבלתי פורמאלי. בין חברי העמותה יוצאי אתיופיה, ישראלים וותיקים, דתיים, וחילונים; כולם יודעים מניסיונם שההצלחה אפשרית, ומחויבים לאידאולוגיה של חיזוק הזהות העצמית בדרך של כבוד לתרבות המוצא.
עמותת חברים בטבע יוזמת, מקימה ומלווה גרעינים קהילתיים של יוצאי אתיופיה מאז שנת 2005. כיום פועלים 8 גרעינים: גדרה, יבנה, בית שמש, ראשל"צ, לוד, פתח תקווה, יקנעם וחדרה (ובנוסף גרעין אשדוד בתהליכי הקמה). בכל שנה קם גרעין חדש. עמותת חברים בטבע גם מרשתת ומחברת בין כל הגרעינים יחד, ויוצרת "קהילה של קהילות".
המטרות העיקריות של חברים בטבע – העצמה קהילתית (ע"ר) הן הגעה למיצוי הפוטנציאל האישי של בני הנוער, בדרך של שיפור הזהות העצמית; חיזוק התא המשפחתי; קירוב בין מגזרי אוכלוסייה שונים ויצירת אווירת סובלנות; הפניית בני נוער במצבי סיכון למסגרת אטרקטיבית, לשם מניעת ונדליזם, שוטטות וכד'; הגדלת שיעור המתנדבים (כגון המתגייסים לצה"ל והמצטרפים לשירות לאומי); חיזוק הקשר אל הארץ; ומתן מלגות לסטודנטים שיפעלו למען מטרות העמותה.

לפני שלוש שנים איבדנו את חברנו היקר נועם איבגי ז"ל אחרי מאבק ממושך שלו עם מחלת הסרטן מסוג נדיר.
בחרנו להקים מיזם התנדבותי– חוגים אשר יאפשרו לילדים מסגרת בה יוכלו להתפתח על אף המגבלה הכספית. מסגרת חברתית שתתמוך ותאמין בילדים ותפעל על מנת לחשוף את הכוחות של כל ילד וילד.
בחרנו במתכונת של חוגים בה הילדים יוכלו למצות את כישרונם ולממש את פיתוחם האישי. קהל היעד שלנו אינו רק ילדים ממשפחות מיעוטות יכולת, אלא שילוב של ילדים ממשפחות מיעוטות יכולת עם ילדים שמגיעים מרקע סוציו- אקונומי "רגיל".
בנוסף אנחנו שואפים לגדל צוות מתנדב איכותי ולפתח ולעודד יכולות מנהיגות צעירה בקרב המתנדבים וקשר חזק עם הקהילה.
את העמותה מובילים ברובה המוחלט בני נוער בגיל התיכון ופועלים בענייני העמותה כולה, לוגיסטים, חינוכים וכו.