אמץ ילד

pic_sponsor2

אחת המטרות המרכזיות של קרן שמש היא לשבור את מעגל העוני. מטרה זו ניתנת להשגה על ידי הענקת תמיכה וסיוע למערכת החינוכית. מצאנו שככל שהעוני גדל הפער בתוך החברה שלנו הולך ומעמיק.ילד שיש לו יקבל את המענה לכל הצרכים שלו ותלמיד שאין יישאר מאחור. הפער ההולך ומעמיק מהווה איום ישיר על חוסנה החברתי והכלכלי של ישראל ובעיקר על החברה בבית שמש שבה תמצאו משפחות רבות חד-הוריות, ילדים שעברו התעללות פיזית, מינית, משפחות של עולים חדשים אשר עדיין מתקשות להתמודד עם הצרכים הבסיסיים שלהם


עלות תלמיד בשנה מוערכת בסכום של קרוב ל– 4000 ₪, כולל קייטנת קיץ וארוחת חמה בימי הלימודים במהלך כל השנה. משפחה נורמטיבית אשר לה 3-4 ילדים תתקשה לעמוד בנטל כל שכן משפחה שנמצאת במצוקה כלכלית חשבתם לרגע כיצד תלמיד מרגיש שעה שחבריו מגיעים עם כריך ומקבלים ארוחה חמה והוא יישאר רעב כל היום, חשבתם כצד ילד מרגיש שחבריו יצאו לטיול שנתי והוא לא, או תלמיד שיצלמו עבורו דפים מספר לימוד מאחר והוריו לא שלמו עבור ספרים. כאן מתפתח הפער המהווה איום על החברה בישראל. לא צריך לתאר בפניכם את מצבם של ההורים כשהם עומדים בפני מצבים אלו ,המתחים והאי שקט אומרים הכול.


אמץ ילד, פרויקט הדגל של קרן שמש בסיוע של “גשרים למען השלום” מהווה מענה לאתגרים אלו. פנינו לידידינו ברחבי תבל ובקשנו מהם “לאמץ” ילד אחד. לקחת אחריות ולממן את העלות של התלמיד בתוך כותלי בית הספר.


כיום יש לנו 230 תלמידים בתוכנית אשר מקבלים מאתנו את כל מה שהם זקוקים במהלך כל שנת הלימודים החל מ……

  • תיק בית ספר, ספרים ומחברות
  • ארוחת צהריים חמה
  • טיולי שדה וטיול שנתי,
  • חוגי העשרה אומנות, מוסיקה, ספורט ותוכנית קרן קרב
  • קייטנת קיץ בת 3 שבועות המשלבת פעילות מהנה בצד תגבורים.בחשבון, עברית ואנגלית ומעניקה ארוחת בוקר וצהריים

כיום הפרויקט פועל ב–  3 בתי ספר יסודיים ושלושה תיכוניים בעיר ומביא את השינוי הכול כך מתבקש. דרך קרן שמש מתבצע קשר בלתי אמצעי בין התלמיד למשפחה התומכת המוביל ברבים מהמקרים למפגשים מאוד מרגשים. כל משפחה תומכת מקבלת פרופיל של התלמיד כולל תמונתו וכך מתפתחת מערכת קשרים מדהימה.Beit-Shemesh-(32)

צוות בית הספר בוחר את התלמידים המועמדים לתוכנית ללא כל התערבות כל גורם חיצוני. התנאי היחידי הוא שהתלמיד חייב לציין
התקדמות בלימודים, ההישגים שלו חייבים להשתפר. והיה והתלמיד דורך במקום או נסוג לא ייכלל ברשימה שלנו בשנה שלאחר מכן. לקרן שמש אין מנדט לבחור את התלמיד אבל יש לה את הזכות לא לקבל תלמיד אם הוא לא עונה לקריטריונים שנקבעו.

הטיב לתאר זאת אחד מהמנהלים של בתי הספר בהם אנו פועלים “…קודם שהגיעה קרן שמש לסף דלת משרדי הייתי מתייסר מתחבט כל יום מהיכן להשיג נייר לשכפול לתלמידים ללא ספרי לימוד, מה לעשות בימים בהם יש פעילות חוץ בית ספרית, כיצד אני יכול להשאיר תלמד בכיתה ביום לימודים ארוך ללא ארוחת צהריים, מיום שהגעתם אלי יש לי זמן איכות להתמודד עם צוות המורים בבעיות פדגוגיות, להרחיב ולהעמיק תוכניות חברתיות. זה עולם אחר שמביא אותי למחוזות אחרים, שש שנים של שקט תעשייתי”

מספר התלמידים הנמצאים כיום בסיכון בבית שמש מגיע ל-2800 ואנו אפילו ל– 10% לא מצליחים לתת מענה. כאן אנו מבקשים את עזרתך, להעניק הזדמנות לתלמיד ולצמצם פערים בחברה.

מצטרפים לפרויקט “אמץ ילד” ומבטיחים סיוע במהלך כל שנת הלימודים לתלמיד ולמשפחתו.

  • תיק בית ספר וכל הציוד הנדרש ללימודים
  • ספרים ומחברות
  • ארוחה חמה בכל יום
  • השתתפות התלמיד בכל פעילות בית הספר כולל חוגי העשרה, טיולי שדה וטיול שנתי, קייטנת קיץ מתוגברת או קורס קיץ

בסכום של 3800 ש”ח לשנה יש ביכולתך לשנות את עתיד הילד ובכך לרכוש לך חבר לחיים, מה יכולה להיות תמורה נאה מזו ?!היעד שלנו להגיע ל– 1000 תלמידים בתוך פרק זמן של 5 שנים.