עידוד לחינוך טכנולוגי ולימודי המחשב

pic_tech

 

פרופ’ יוג’ין קנדל – מי שהיה יו”ר המועצה הלאומית לכלכלה, הציג בפני ראש הממשלה כיווני פעולה מומלצים להתמודדות עם האתגרים העתידיים בשוק העבודה בישראל ואמר.: “אנו חיים במציאות שמשתנה במהירות עצומה. לסוגיית עולם העבודה העתידי חשיבות מהותית בראייה ארוכת טווח… ” בסקירה הוצגו כיווני פעולה מומלצים להתמודדות עם האתגרים:  “כמו רפורמה בהכשרה… ושימוש מוגבר בסביבת למידה דיגיטליות….”  https://www.themarker.com/career/1.2481072

אין ספק כי הכשרת דור העתיד להיות “בני בית” בעולם הדיגיטאלי / טכנולוגי הינה אחת ההשקעות המבטיחות כיום על מנת לוודא שנוכל להניב את פירות המחר.

קרן שמש, אשר חרטה על דיגלה, את מטרת צמצום הפערים  החברתיים, שמה לה למטרה לסייע ככל שניתן בבניית תשתיות טכנולוגיות מתקדמות, בניית חדרי מחשבים, ושדרוג מערכות קיימות בבתי ספר. זאת על מנת לאפשר לכלל התלמידים, ללא קשר לרקע ממנו הם מגיעים- נגישות ישירה ונוחה אל המערכות אשר מהוות את המפתח בפני עתידם המקצוע

חדרי המחשבים והציוד הטכנולוגי , יעמדו לטובתם של תלמידים בין אם בשירות לימודי התיכון העיוניים או לחילופין לצורכי רכישת השכלה טכנולוגית מקצועית בתחומי האלקטרוניקה, החשמל והמחשבים. כל אחד מהמקצועות הללו מחייבים מיומנות וידע בתחומי המחשב.

מדובר בפרויקט אשר מגשים באופן ישיר את יעוד הקרן- צמצום פערים חברתיים. ולכן מימון חדרי מחשבים תואמי צרכי למידה הם כיום צורך בסיסי של מוסדות לימוד.

בית ספר דביר היה הראשון, לפני 9 שנים, להרים את הכפפה וכיום לרשותו 4 מעבדות, (חשמל, אלקטרוניקה, מחשבים- חומרה ותוכנה וניהול רשתות) חדרי מחשבים וכיתות חכמות.  בסיוע ידידי קרן שמש בארץ ובחו”ל הקימה קרן שמש 11 חדרי מחשבים בבתי ספר, 5 מעבדות מחשבים, מעבדת אלקטרוניקה ומעבדת חשמל.

בכוונתנו להעמיק את הסיוע הטכנולוגי לבתי ספר תיכון בעיר ולבנות בשנים הקרובות ארגז כלים ובו מעבדות, וכיתות חכמות. כך נבטיח לילדינו עתיד טוב יותר וכניסה לעולם הרחב דרך המסך הקטן. בשנה זו אנו מבקשים לבנות מעבדת אלקטרוניקה בבית ספר תיכון ולצייד 10 כיתות בעזרים טכניים שכוללים מקרן מסך, הגברה ומחשב לעמדת מורה.

על מנת שנוכל להמשיך ולטפח את ילדי העיר ולהבטיח את מקומם בעתיד המקצועי בישראל, אנו זקוקים לעזרתך, מצורף כרטיס פרויקט ובו תמצאו את כל הפרטים כולל עלויות.

עלות מעבדת אלקטרוניקה בת  16 עמדות מחשב + עזרים בסיסיים ללימוד אלקטרוניקה – 60,000 ₪

עלות מעבדת מחשבים נייחים  (לימוד תוכנה וחומרה ) – 45,000 ₪

עלות עזרים טכניים לכיתה (מסך+ מקרן + מחשב+ מערכת הגברה) –  15,000 ₪